معاون وزیر ارشاد

معاون وزیر ارشاد اعلام کرد:

حمایت جدی از رسانه‌های دیجیتال و توسعه فضای مجازی

عزم دولت برای حمایت جدی از توسعه فضای مجازی و رسانه‌های دیجیتال در کشور.

معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: امسال حمایت جدی از توسعه فضای مجازی و رسانه‌های دیجیتال صورت می‌گیرد بنابراین اعتبار ویژه‌ای از تبصره خاصی که در بودجه پیش‌بینی شده، به این امر اختصاص می‌دهیم.

به گزارش روابط عمومی مجتمع فرهنگ دیجیتال استان خراسان رضوی ، علی‌اصغر کاراندیش  در حاشیه نشست سالانه نمایندگان استانی مراکز فناوری اطلاعات و رسانه‌های دیجیتال سراسر کشور در مجتمع فرهنگی و هنری اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی انزلی در گفت‌وگویی، هدف از برگزاری این نشست را بررسی مسایل و مشکلات مجتمع‌های فرهنگی دیجیتالی در کشور عنوان کرد.

وی با بیان اینکه در سال‌های گذشته بیش از ۳۰۰ مجتمع فرهنگی دیجیتالی راه‌اندازی شده است، افزود: بیش از یک‌هزار شغل ایجاد شده و به صورت گسترده برای توسعه مجتمع‌ها برنامه‌ریزی شده است.

معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با اشاره به اینکه مجتمع‌های دیجیتالی دو کار عمده را انجام می‌دهند، گفت: وزارتخانه امکانات را در اختیار این مجتمع‌ها قرار می‌دهد و مدیریت با بخش غیردولتی است.

وی ادامه داد: این بخش نسبت به آموزش دیجیتالی و رسانه‌های مجازی و افراد و تولید محتوا اقدام می‌کند و امروز شاهد رونمایی تعدادی از آثاری که در یک‌سال گذشته تولید شده است، هستیم.

کاراندیش به برنامه‌های آینده وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی درباره رسانه‌های دیجیتالی گفت: امسال حمایت جدی از توسعه فضای مجازی و رسانه‌های دیجیتال صورت می‌گیرد و به همین دلیل اعتبار ویژه‌ای از تبصره خاصی که در بودجه پیش‌بینی شده به این امر اختصاص می‌دهیم.

وی با تاکید بر ضرورت توسعه امکانات مجتمع‌های دیجیتالی، تصریح کرد: امیدواریم بتوانیم به صورت گسترده از نظر امکانات و فنی مراکز و مجتمع‌های دیجیتال را توسعه دهیم.

برای بیمه خبرنگاران توسط رسانه‌ها تامین اعتبار می‌شود

معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی درباره تصمیمات این وزارتخانه در زمینه بیمه خبرنگاران، خاطرنشان کرد: به لحاظ اینکه خبرنگاران در آینده بتوانند از بیمه تامین اجتماعی در بخش‌های مختلف از جمله بیمه بیکاری استفاده کنند، بیمه خبرنگاران توسط خود رسانه‌ها انجام می‌شود و برای این منظور اعتبار مالی را وزارتخانه تامین می‌کند تا مشکلات برطرف شود.

دیدگاه کاربران