capture

ارزش‌های بنیادی مشهدالرضا(ع) در سایت پایتخت فرهنگی جهان اسلام

ارزش‌های بنیادی مشهد که در جلسات اتاق فکر هسته علمی دبیرخانه مشهد ۲۰۱۷ مشخص شده، در قالب یک فهرست موضوعی در پایگاه اینترنتی پایتخت فرهنگی جهان اسلام قرار گرفته است.

به گزارش روابط عمومی مجتمع دیجیتال امام رضا(ع)،  محمدرضا اسماعیل‌زاده، مدیر روابط عمومی دبیرخانه پایتخت فرهنگی جهان اسلام گفت: دبیرخانه پایتخت فرهنگی جهان اسلام دارای چهار دبیرخانه عمرانی، کمیته شهری، کمیته رویدادها و کمیته بین‌‌الملل است.
وی با اشاره به پایگاه اینترنتی مشهد ۲۰۱۷ به نشانی www.mashhad۲۰۱۷.org ابراز کرد: این پایگاه توسط دبیرخانه پایتخت فرهنگی جهان اسلام اداره می‌شود.
وی در ادامه درخصوص وجود پایگاه دیگری با محوریت مشهد ۲۰۱۷ مطرح کرد: پایگاه ۲۰۱۷.mashhad.ir، به عنوان پایگاه اینترنتی شهرداری و زیرشاخه‌ای برای کمیته‌ این نهاد است؛ هر کمیته ممکن است سایتی برای خود داشته باشد و این‌ها با هم تناقضی ندارد و زیر مجموعه دبیرخانه محسوب می‌شوند.
اسماعیل‌زاده در خصوص سایت مشهد ۲۰۱۷ ابراز کرد: در جلسات اتاق فکر هسته علمی دبیرخانه مشهد ۲۰۱۷، ارزش‌های بنیادی برای شهر مشهد عنوان شده‌ که در قالب منشور ۲۰۱۷ منتشر شده‌ است؛ ما این ارزش‌ها را در قالب فهرست موضوعی که ۱۰ بخش است، در قسمت فارسی آورده‌ایم.
وی در تبیین این بخش‌ها عنوان کرد: «زیارت»، «میراث جاودان» که با توجه به اینکه مشهد بزرگ‌ترین مرکز موقوفات جهان اسلام است، به بحث‌هایی راجع به وقف و موقوفه‌ها می‌پردازد و بخش «اندیشه‌ها» که راجع به اندیشمندان است، از جمله بخش‌های این پایگاه است.
وی افزود: «شهر علم»، که در خصوص دانشگاه‌ها و مراکز علمی و حوزوری است، «تاریخ»، با ارائه پیشینه تاریخی و تحول‌های تاریخی مشهد، «انس با قرآن»، با محوریت ظرفیت‌های قرآنی مشهد، «خراسان بزرگ» پرداختن به سابقه تاریخی و خاستگاه مشهد، «ادب‌پروری» با مباحث ادبیات، «هنرپروری» با بحث‌های هنری و بخش «امام رضا(ع)»؛ دیگر ویژگی‌هایی است که به عنوان ارزش‌های بنیادی برای مشهد ذکر شده و در منوی این سایت دیده می‌شود.
مدیر روابط عمومی دبیرخانه پایتخت فرهنگی جهان اسلام بیان کرد: این پایگاه، ۱۷ زیر سایت دارد که ۱۰ مورد آن، بحث‌های موضوعی است و هفت بخش هم بحث‌های گردشگری مشهد، سفر به مشهد، ارتباط با دبیرخانه، محصولات و تولیدات، خدمات آنلاین، چند رسانه‌ای و پایگاه خبری سایت است.
اسماعیل‌زاده با اشاره به فعال بودن بخش‌های مختلف پایگاه فعال، ابراز کرد: این پایگاه به سه زبان انگلیسی، عربی و فارسی طراحی و معرفی شده‌ است؛ هم چنین روزانه به شبکه‌های اجتماعی وصل است و مطالبی را در شبکه‌های اجتماعی منتشر می‌کنیم.

دیدگاه کاربران